Artykuł Art 11 Karty Praw Podstawowych Unii

art

Dodany: 2019-11-01 Kategoria: Prawo UE

Artykuł art. 11 karty praw podstawowych unii europejskiej i praw obywatelskich – wiążących się z: głosowaniem, kandydowaniem w wyborach także dostępem do dokumentów, przemieszczaniem i osiedlaniem się, a zarówno prawo składania skarg do Rzecznika Praw Obywatelskich i petycji do Parlamentu; wymiaru sprawiedliwości – obejmującego solidny proces sądowy, przypuszczenie niewinności i prawo do obrony, normę legalizmu i proporcjonalności w procesie karnym również normę ne dwakroć in idem procedatur; postanowień ogólnych – wskazujących, poza zakresem stosowania Karty, karta praw podstawowych unii europejskiej zasady stosowania zakres i wykładnie gwarantowanych praw oraz zasad, skala ochrony dodatkowo zakaz nadużywania fundamentalnych praw. Polecamy art. 41 karty praw podstawowych unii europejskiej godności człowieka – dotyczącej prawa do życia, integralności cielesnej dodatkowo zakazu tortur, poniżającego traktowania czyli karania, niewolnictwa i pracy przymusowej dodatkowo handlu ludźmi. Komentarz zawiera szczegółowe omówienie zagadnień dotyczących m.in wolności – obejmującej bezpieczeństwo, życie prywatne i rodzinne (w tym tematykę łączenia rodzin), ochronę danych osobowych; prawo do nauki, własności także azylu; wolność myśli, sumienia, religii, wypowiedzi, informacji, zgromadzania również stowarzyszania się, sztuki i nauki, wyboru zawodu i prawo do podejmowania pracy; równości – odnoszącej się do zakazu dyskryminacji także różnorodności kulturowej, religijnej i językowej oraz płciowej, a również do praw dziecka, osób w podeszłym wieku także niepełnosprawnych; solidarności – stosowanej w związku z: szeroko pojętymi uprawnieniami pracowniczymi, pomocą społeczną i karta praw podstawowych unii europejskiej komentarz mieszkaniową, pomocą socjalną, dostępem do służby zdrowia także ochroną środowiska i konsumentów.

Komentarze: 3


noavatar.png
co to są ceny transferowe i kogo dotyczą 2019-12-17

Musiałem sporządzić dla ciebie jedną drobną uwagę, aby ponownie podziękować za niewiarygodne rzeczy, o których mówiłeś w tym artykule. Jest to tak szokujące, otwarte z ludźmi, które lubisz dostarczyć bez zastrzeżeń, że większość z nas mogłaby reklamować się jako książkę elektroniczną, aby zarobić trochę na pieniądze, zwłaszcza teraz, gdy próbowałeś tego, jeśli zdecydujesz. Poza tym rada była wspaniałym sposobem na zrozumienie, że większość ludzi ma podobne marzenie, jak mój własny osobisty, aby dowiedzieć się o tym więcej. Jestem pewien, że wielu innych ciekawszych przedsięwzięć czeka wielu osób, które przeglądnęły Twoją witrynę.

noavatar.png
jak działa spółka z oo 2019-12-20

Zrobiłeś przyzwoite punkty. Popatrzyłem w internecie na ten problem i stwierdziłem, że większość osób zgodzi się z Twoją witryną.

noavatar.png
Mariusz Pigulski ze wzorami dokumentów płacowych 2020-05-02

Polecam ten blog mojego kuzyna. Nie jestem pewien, czy ten post jest napisany przez niego, ponieważ nikt inny nie zna tak szczegółowych informacji na temat mojego kłopotu. Jesteś niesamowity! Dzięki!