Podatki

 • foto

  Upewnij się ktora kolumna to zwrot podatku wpis o

  Upewnij się ktora kolumna to zwrot podatku - wpis o podatkach jest przekazanie teoretycznej i praktycznej wiedzy w obszarze procedury odzyskiwania podatku Vat naliczonego w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej. W trakcie wpisu o podatkach szczególny ucisk zostanie położony na przygotowanie uczestników wpisu o podatkach.

  Dodany: 2020-06-01
  Kategoria: Podatki
  Komentarze: 0


 • foto

  Tarcza antykryzysowa i jak sprawdzić

  Tarcza antykryzysowa i jak sprawdzić zaliczki na podatek dochodowy na niekorzyść podatników sejm odrzucił wskazaną przez senat poprawkę ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach zgrupowanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych również wywołanych nimi sytuacji kryzysowych również niektórych innych ustaw. Pozwoliłaby ona w przypadku obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego czyli stanu epidemii na zawieszenie.

  Dodany: 2020-05-25
  Kategoria: Podatki
  Komentarze: 0


 • foto

  Przeczytaj koszty w działalności gospodarczej definicja

  Przeczytaj koszty w działalności gospodarczej definicja wejście w życie artykułów związanych z tarczą antykryzysową czekali wszyscy przedsiębiorcy. Pakiet proponowany poprzez Ministerstwo Finansów i Rozwoju ma wesprzeć polski firma w związku z kryzysem, który wywołuje w Polsce koronawirus (COVID-19). W ustawie.

  Dodany: 2020-05-25
  Kategoria: Podatki
  Komentarze: 0


 • foto

  podatki lokalne gmin i Ewidencyjne metody rozliczeń

  podatki lokalne gmin i Ewidencyjne metody rozliczeń kosztów. Cykl dwóch artykułów prezentujących zadania nowoczesnego controllingu w przedsiębiorstwach produkcyjnych. W artykule będą omawiane wybrane zagadnienia wyłącznie z aspektu zawansowanych technik controllingu. Pierwsza dawka zawiera obszar rachunku kosztów, a druga budżetowania. Kierownicy i specjaliści z działów controllingu, najwyższa kadra zarządzająca, kierownicy centrów odpowiedzialności w przedsiębiorstwach.

  Dodany: 2020-04-17
  Kategoria: Podatki
  Komentarze: 1


 • foto

  Polityka rachunkowości Koszty zarządzania i obsługi

  Polityka rachunkowości. Koszty zarządzania i obsługi przedsiębiorstwa. Podstawowym celem mojego artykułu tutaj jest przedstawienie tworzenia zakładowego planu kont na potrzeby zarządzania przedsiębiorstwem również wykorzystania informacji z systemu finansowo-księgowego na potrzeby zarządzania przedsiębiorstwem. Artykuł religijny jest projektowaniu zakładowych planów kont na potrzeby zarządzania.

  Dodany: 2020-04-17
  Kategoria: Podatki
  Komentarze: 0


 • foto

  Rozliczanie podatku od towarów i usług w transporcie

  Rozliczanie podatku od towarów i usług w transporcie. Specyfika branży transportowej powoduje, że osoby zaczynające pracę na wymienionych stanowiskach niezmiernie często nie wiedzą, co się do nich właściwie mówi. Z pomocą przychodzi poniższy mini-słownik najczęstszych zwrotów i wyrażeń, które występują w rozmowach między dyspozytorami, spedytorami i kierowcami.

  Dodany: 2020-04-16
  Kategoria: Podatki
  Komentarze: 0


 • foto

  Prowadzenie ksiąg rachunkowych proporcja sprawozdań w

  Prowadzenie ksiąg rachunkowych proporcja sprawozdań w ośrodkach pomocy społecznej w 2020 – indeks księgowa, plan finansowy, dotacje BP i UE, realizacja programów resortowych dodatkowo sprawozdawczość budżetowa. Artykuł kierowane jest do służb finansowo-księgowych ośrodków pomocy społecznej, także początkujących jak i zaawansowanych. W czasie artykułu omówione zostaną indywidualne.

  Dodany: 2020-02-22
  Kategoria: Podatki
  Komentarze: 0


 • foto

  Schematy podatkowe MDR 2020

  Schematy podatkowe MDR 2020 w jakich przypadkach obowiązek raportowania nie powstanie w JST na rzecz do skarbników, głównych księgowych także innych pracowników służb finansowo-księgowych JST. Od 1.01.2019 r. wprowadzono nowe regulacje nakładające obowiązek raportowania schematów podatkowych. Ponieważ przepisy nie przewidują zwolnień ani wyłączeń na rzecz żadnej grupy podatników czyli.

  Dodany: 2020-02-22
  Kategoria: Podatki
  Komentarze: 1


 • foto

  VAT 2020 terminy wystawiania faktur peryfraza

  VAT 2020 terminy wystawiania faktur peryfraza wprowadzonych dodatkowo projektowanych zmian w rozliczaniu podatku od towarów i usług w w szerokim zakresie pojętej administracji publicznej. Zakres artykułu zawiera zagadnienia budzące najwięcej kontrowersji i rozbieżności w interpretacjach oraz orzecznictwie trybunałów administracyjnych. Omówione zostaną istotne na rzecz sektora publicznego przemiany w podatku Vat wprowadzone w ostatnich latach również planowane rocznie.

  Dodany: 2020-02-21
  Kategoria: Podatki
  Komentarze: 0


 • foto

  Poziomy kosztów wydziałowych ogólnoprodukcyjne Cykl dwóch artykułów

  Poziomy kosztów wydziałowych ogólnoprodukcyjne. Cykl dwóch artykułów prezentujących zadania nowoczesnego controllingu w przedsiębiorstwach produkcyjnych. W artykule będą omawiane wybrane zadania wyłącznie z obszaru zawansowanych technik controllingu. Pierwsza część mieści powierzchnia rachunku kosztów, a druga budżetowania. Kierownicy i specjaliści z działów controllingu, najwyższa personel zarządzająca, kierownicy centrów odpowiedzialności.

  Dodany: 2020-02-04
  Kategoria: Podatki
  Komentarze: 1